Elektriksel Ölçüm ve Raporlama Hizmetinde Gerekli hassasiyet ve doğru raporlama esaslarına uygun olarak gerekli ölçü aletleri, cihazlar ve uzman personelimiz ile tesisinize gelinerek işlemler başlanılmakta,

• Enerji Kalitesi – Harmonik Ölçüm ve Raporlama
• Yıldırım Paratoner Ölçüm ve Kontrolleri
• Topraklama Ölçüm ve Kontroller
• İzolasyon Testleri
• Enerji Verimliliği Ölçümleri yapılmaktadır.

KAPSAM
• Aşağıda verilen yönetmelikler* gereğince zorunlu hale gelen Periyodik Topraklama ölçümleri
• Yıldırım Koruma Paratoner Sitemi ölçüm ve kontrolleri
• Bina ve Endüstriyel tesislerde Enerji Sürekliliğini ve Güvenliğini etkileyen, yangınlara sebebiyet verebilen Enerji kalitesi olaylarını özellikler Harmoniklerin, Gerilim yükselmesi veya izolasyon bozukluklarının tespit edilmesini
• Enerji verimliliği çalışmalarına yön verecek gerekli ölçümlerin teminini

* YÖNETMELİKLER
* 21.08.2001 tarih ve 24500 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği” ‘nin 7. ve 10. maddeleri gereğince topraklama zorunlu hale getirilmiştir.
* 21.08.2001 tarih ve 24500 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği” ‘nin EK-P bölümü gereği tesislerin periyodik kontrolü yapılmalıdır.


Topraklama ölçümü, topraklama raporu, topraklama tesisat kontrolü, topraklama fenni muayene, topraklama tesisatı ölçümü, topraklama test raporu, makine gövde topraklama ölçümü, pano topraklama ölçümü ve kontrolleri, itfaiye topraklama raporu, itfaiye topraklama tesisatı uygunluk raporu, itfaiye elektrik tesisat kontrol belgesi, trafo topraklaması, işletme topraklaması, jeneratör topraklaması ölçme ve değerlendirmeleri yapılmaktadır. Ayrıca, bu sistemlerin kurulum, montaj ve malzeme/ekipman hususunda profesyonel ekiplerimizle hizmet sunan bir firma olarak topraklama fiyatı ve topraklama tesisatı kurulumu fiyatları açısından uygun seçenekler sunmaktayız. Tüm yetki ve yetkilendirme belgelerine sahip Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) kayıtlı Müşavir SMM Elektrik Mühendisi kadromuz tarafından elektrik topraklama tesisatı periyodik kontrolü ve topraklama tesisat ölçümü ile topraklama raporu hizmetlerimiz Müşavir Elektrik Mühendisi yönetiminde yapılarak raporlanmaktadır. Topraklama tesisat test ve kontrol raporu ile topraklama tesisatı bakım ve iyileştirme çalışmaları da firmamız tarafından uygun fiyat seçenekleri ile tarafınıza sunulmaktadır.

Topraklama Tesisatı Ölçümü

Paratoner Tesisatı Ölçümü

Aydınlatma Tesisatı Ölçümü

Katodik Koruma Tesisatı Ölçümü

Kaçak Akım Rölesi Testi

Termal Kamera Ölçümü

Harmonik Ölçümü

Elektrik Tesisatı Kontrol Raporu

Trafo Tesisatı Ölçümü

Koruma Topraklaması Ölçümü

İşletme Topraklaması Ölçümü

Pano Topraklaması Ölçümü

Jeneratör Topraklaması Ölçümü

Trafo Topraklaması Ölçümü

Makine Topraklaması Ölçümü

Aydınlık Şiddeti Ölçümü

Aydınlatma Seviyesi Ölçümü

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgesi

Elektrik Tesisatı Risk Değerlendirmesi

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

ERA : Elektriksel Risk Analizi

Elektrik Gerilim Risk Haritası